FAQ

Najczęściej zadawane pytania

1. Czym jest rywalizacja “W kółko kręcę?”
“W kółko kręcę” to wrocławska rywalizacja rowerowa, której celem jest promocja ruchu rowerowego w drodze do pracy, szkoły i na uczelnię oraz popularyzacja roweru jako całorocznego, szybkiego, zdrowego, taniego i niezależnego środka transportu w przestrzeni miejskiej.
2. Kto jest organizatorem gry?
Organizatorem gry jest Wheelme – aplikacja Mobility as a Service, która łączy wszystkie pojazdy na minuty na jednej mapie, a dzięki planerowi podróży pozwala na sprawne planowanie podróży po mieście z wykorzystaniem transportu współdzielonego i komunikacji miejskiej.
3. Kto jest fundatorem rywalizacji?
Fundatorem rywalizacji jest Gmina Wrocław.
4. Kto może wziąć udział w grze?
W grze może wziąć udział każda osoba powyżej 15. roku życia (szczególnie osoba aktywna zawodowo, student lub uczeń szkoły ponadpodstawowej), która w wyznaczonym terminie będzie poruszała się rowerem po Wrocławiu.
5. W jaki sposób dołączyć do gry?
  • Pierwszym krokiem jest zainstalowanie w swoim telefonie bezpłatnej aplikacji Wheelme, która będzie mierzyć pokonane kilometry.
  • Drugi krok to uruchomienie aplikacji Wheelme (konieczne będzie zarejestrowanie się w celu stworzenia profilu użytkownika) i dołączenie do gry “W kółko kręcę”.
  • Trzeci krok to uzupełnienie podstawowych danych, takich jak imię, nazwisko oraz pseudonim, zaznaczenie początku swojej trasy oraz wybranie maksymalnie dwóch miejsc docelowych, do których regularnie dojeżdżasz.
6. W jaki sposób naliczane są punkty?

Punkty przyznawane są odpowiednio za regularnie realizowane przejazdy rowerem wyznaczoną samodzielnie na początku gry trasą dom-praca/szkoła/uczelnia, praca/szkoła/uczelnia-dom, a także za przejechane kilometry.

7. W jaki sposób zapisać się do wybranego rankingu?

Po rejestracji każdy użytkownik zostaje automatycznie przypisany do rankingu ogólnego. Dodatkowo, po wybraniu konkretnej firmy, szkoły lub uczelni, dołączy do rankingu odpowiednio wybranej: firmy, szkoły lub uczelni.

8. Skąd można pobrać aplikację Wheelme?

Aplikację Wheelme można pobrać w sklepie App Store lub Google Play.

App Store: https://apps.apple.com/pl/app/wheelme/id1446853606

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=app.wheelme

9. W jakim terminie trwa rywalizacja?

Rywalizacja “W kółko kręcę” rozpocznie się 1 października i potrwa do 30 listopada.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie napisz na adres: wkolkokrece@wheelme.app